bel me: +31622711539
bel me: +31622711539
123 ROOFPROTECTIE
Siliconen dakcoating voor een koeler huis en een langer meegaand dak
Een naadloze, waterdichte laag op uw platte of licht hellende dak. Hij stopt lekkages, verlengt de levensduur van het dak en houdt uw woning in de zomer merkbaar koeler.
WAAROM NU
Een warm huis is een probleem dat groeit
Zomers worden warmer en woningen worden vaker te heet. Het Rijk besteedt er via het Kennisportaal Klimaatadaptatie aandacht aan, en steeds meer gemeenten en waterschappen geven subsidie voor maatregelen tegen hittestress. Een wit dak is zo’n maatregel: het reflecteert een groot deel van het zonlicht in plaats van het op te nemen.
Tot tientallen graden koeler dak
Een donker dak kan in de zon flink oplopen. Een witte siliconenlaag reflecteert het zonlicht, waardoor het dak veel minder heet wordt.
Merkbaar koeler binnen
Minder warmte via het dak betekent een aangenamer binnenklimaat op de bovenverdieping, zonder de airco harder te zetten.
Vraag naar subsidie
Veel gemeenten en waterschappen ondersteunen maatregelen tegen hittestress. Vraag bij uw gemeente wat er mogelijk is.
WAT SILICONEN DAKCOATING DOET
Beschermen, koelen en verlengen
Stopt lekkages
De coating vormt een naadloos, waterdicht membraan over de hele dakhuid. Kieren en scheurtjes worden meegenomen.
Beweegt mee met het dak
De laag blijft flexibel en vangt uitzetten en krimpen door temperatuurverschillen op, zodat er geen nieuwe scheuren ontstaan.
Duurzaam, geen sloopafval
U hoeft de oude dakbedekking niet te verwijderen. Dat scheelt afval, transport en kosten.
Zonwerend en UV-bestendig
De witte toplaag houdt UV-straling tegen, wat de veroudering van de onderliggende dakbedekking sterk vertraagt.
Verlengt de levensduur
In plaats van het hele dak vervangen, geeft u het met een coating er vaak jaren bij.
Plat en licht hellend dak
Geschikt voor bitumen, EPDM en de meeste bestaande dakbedekkingen op woningen en bedrijfspanden.
ZO GAAT HET IN ZIJN WERK
Van vervuild dak naar een strakke, witte laag
Het begint met een goede inspectie en een grondige reiniging. Mos, vuil en loszittende delen moeten eraf, want de coating hecht alleen op een schone, droge ondergrond. Daarna breng ik de laag in meerdere gangen aan, zodat er een gesloten, naadloos geheel ontstaat.
- Inspectie van het dak en de details rond schoorsteen en dakranden
- Grondig reinigen en waar nodig plaatselijk herstellen
- Coating in meerdere lagen, tot een gesloten membraan
- Oplevering met uitleg over wat u van het dak kunt verwachten
Links een dak zoals ik het vaak aantref: vol mos en vuil. Rechts hetzelfde soort dak tijdens het aanbrengen van de siliconenlaag.
OPGELEID VOOR DIT SYSTEEM
Silicon Roofing TG, met de juiste training
Ik werk met het Silicon Roofing TG systeem van Global Paint en heb hiervoor de opleiding en verwerkingstraining gevolgd. Zo weet ik precies hoeveel materiaal er nodig is en hoe de details moeten worden afgewerkt.
VEELGESTELDE VRAGEN
Goed om te weten
Ja, mits het goed wordt aangebracht op een schone, droge ondergrond. De coating reflecteert zonlicht, houdt water tegen en beschermt de dakbedekking tegen UV. Een slechte voorbereiding is meestal de reden dat mensen teleurgesteld zijn, en daar zit bij mij de aandacht.
Kleine lekkages en haarscheuren worden meegenomen in het naadloze membraan. Bij grotere schade of doorweekte isolatie herstel ik dat eerst en breng ik daarna pas de coating aan.
Voor platte en licht hellende daken van woningen en bedrijfspanden, met bitumen, EPDM of de meeste andere bestaande dakbedekkingen. Ik beoordeel dat tijdens de inspectie.
Een goed aangebrachte siliconenlaag gaat vele jaren mee en is bij te werken. U verlengt er de levensduur van het hele dak flink mee, zonder het te hoeven vervangen.
Benieuwd of uw dak hiervoor geschikt is?
Ik kom langs voor een dakinspectie en vertel u eerlijk of coating de beste keuze is. Vraag het gerust aan.